Jak šel čas - HAZARD - od historie k současnosti 

 

Rok Co se stalo
1985

Začíná se formovat skupina příznivců country music, která hraje příležitostně v kempech, na chatách, pro radost svou a případných posluchačů. Obsazení : Jiří Novotný – kytara, Vladimír Silný – banjo, Ladislav Železník – kontrabas, Vladimír Havran – foukací harmonika, Jaroslav Mikl – mandolína

1986

Kromě výše uvedených aktivit se skupina poprvé představuje na podiu při přehlídce ve Fryštáku. První místo motivuje tuto sestavu k účasti na okresní přehlídce Porta

1987

Porta Zlín – TOUHA, HORIZONT, HAZARD

1988

Personální změny – odchází J.Mikl a V.Havran do nové skupiny Ryzling Bluegrass. Hazard objevuje umělecký talent : Martina Juříka – mandolína a Martina Strašáka – housle. Skupina si pořizuje aparaturu a stále častěji se objevuje na akcích ve stylu country. Na podzim odchází M. Strašák na vojnu a M. Juřík (Čurda) zakládá vlastní kapelu LIMO (jako protiváhu Ryzling Bluegrass).
Koncem roku se krystalizuje nová sestava : Vl. Silný – banjo, J. Novotný – kytara, Vl. Vymazal - kontrabas, Lub. Vančík – mandolina, R. Vybíralík – kytara, Vl. Piskačová – housle.
Skupina získává zázemí v Domě kultury v Napajedlích a pořádá 1.ročník setkání příznivců country music NAPAJEDELSKOU PODKOVU.

1989

Politický převrat umožňuje skupině, kterou opustila Vlasta Piskačová, realizaci v zahraničí. Získává pravidelné angažmá v příjemném prostředí Vídeňského Prátru

1990

Hraní ve SP USA, koliba Kocanda. Po třetím ročníku Napajedelské podkovy nastupuje na post banjisty Lad. Červenka

1991

Nový člen kapely umožňuje rozšíření působnosti kapely do okresu Uherské Hradiště. Na vystoupeních se začíná objevovat znovu Vlasta Piskačová jako host.

1992

Odchází Ruda Vybíralík a časté výpadky banjisty začíná zacelovat Laďa Kozel. V létě na pravidelných hraních v rekreační oblasti Štěrkoviště je na podiu kapela v sestavě : J.Novotný – kytara, zpěv, L.Vančík – mandolina, zpěv, Laďa Kozel – banjo, zpěv. Na postu basisty zraněného Lad. Vymazala zastupuje Petr Bělík, jako host zpívá a hraje na housle Pavel Nášel a zvuk kapely je obohacen dobrem Ivo Svozila.

1993

Stabilizovaná sestava HAZARDU objíždí blízké i vzdálené štace. Novotný, Kozel, Vymazal, Vančík, Svozil, Piskačová

1994
1995

Neúměrné finanční požadavky, kladené na skupinu ze strany Domu kultury (nájem zkušebny) nutí k vyhledání nového zázemí - Barum hotel Otrokovice. Vlasta Piskačová odchází do Brna a na její místo nastupuje Víťa Karásek. Jeho housle a zpěv dodávají kapele novou dimenzi a energii.

1996

K oblíbeným vzorům patří Country Gentlemen a Seldom Scene, kapela začíná tíhnout také k New Grass Revival

1997

Koncem roku se s hraním loučí V.Vymazal a basu bere do své moci Libor Nábělek. Na velkém country bále v Lukově, kde předkapelu HAZARDU hrála DRUHÁ TRÁVA, oslavil kapelník padesátiny. Je to symbolické, v Lukově je domov důchodců ...

1998

Skupina nachází zázemí v Domě kultury v Otrokovicích. Novotný, Kozel, Vančík, Karásek, Svozil, Nábělek. Kapela je vokálově "usazená". Zdá se, že to chce jen ladit detaily.

1999

Jaro, čistí se vzduch a odchází L. Vančík. Na jeho post se vrací zakládající člen Jarda Mikl. Dosloužila obytná Avie, která byla kapele často domovem a útočištěm na štacích.

2000

Rok, který je (kromě hraní) ve znamení rekonstrukce repertoáru a aparatury

2001

Stabilizovaná sestava v pohodě objíždí zavedené štace a dobře se baví. Za roky hraní má každý post svého náhradníka, takže případná nepřítomnost jednotlivce neohrozí potvrzené termíny.

2002

Jiří Novotný – kytara,zpěv, Laďa Kozel – banjo,zpěv, Víťa Karásek – housle, zpěv, Jarda Mikl – mandolína, zpěv, Libor Nábělek – kontrabas, zpěv, Ivo Svozil – dobro.

2004

Dochází k zúročení mnohaletého kapelního hudebního snažení. Natočili jsme první CD pod názvem "Písně zůstanou" (výběr 15 skladeb ze standardního repertoáru)

2009

Po dalších pěti letech jsme se rozhodli natočit druhé CD pod názvem "Dlouhá pouť"

Článek v InZlín o naší skupině - zde

2010

Naši dlouho neměnnou sestavu opouští Ivo Svozil. Dál kapela působí v počtu pěti mužů.

2014    Odchází Laďa Kozel (Brambor) a na jeho místo přichází s banjem Zdeněk Hasala (Sid)